Burs Başvuru Sonuçları Açıklanmıştır!


Başvuru Şartları :


I. Başvuru Bilgileri

·        
Burs başvuruları, “Yurtdışı Vatandaşlar Bursları” internet sitesinde yer alan başvuru formu               doldurularak ve gerekli belgeler yüklenerek gerçekleşir.

·        
Başvurular yalnızca ilan edilen tarihler arasında yapılabilir.


·        
Elden, posta yoluyla veya e-posta üzerinden yapılan başvurular kabul edilmez.

II. Başvuru Şartları

·        
Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika, Avusturya, İngiltere, İtalya, İspanya, İsveç, İsviçre, Finlandiya, Portekiz, Norveç, Danimarka, İrlanda, Malta, Lüksemburg, Lihtenştayn, ABD, Kanada, Avusturalya olmak üzere 21 ülkeden başvurular kabul edilir.

·        
Aday, yukarıdaki ülkelerden birinin ikamet iznine sahip Türk Vatandaşı veya Mavi kartlı olmalıdır. (Öğrenci oturumu gibi geçici oturum sahibi Türk Vatandaşlarının başvuruları kabul edilmez)

·        
Yüksek lisans araştırma bursuna başvuracak olanların 01.01.1984 ve sonrası; doktora araştırma bursuna başvuracak olanların 01.01.1974 ve sonrası doğumlu olması şartı aranmaktadır.

·        Yüksek lisans araştırma bursları için yukarıdaki ülkelerden birinde yüksek lisans programına kayıtlı, ders dönemini tamamlamış ve tez dönemine başlamış olmak gerekmektedir.


·         Doktora araştırma bursları için yukarıdaki ülkelerden birinde doktora programına kayıtlı, ders dönemini tamamlamış ve tez dönemine başlamış olmak gerekmektedir.

·        
Doktora sonrası araştırma bursları için, adayın ilan edilen destek alanlarında çalışmaları bulunmalıdır.

·        
Başvuru sahibi, Türkçe diline ve araştırma yapacağı ülkenin eğitim diline hâkim olmalıdır.